Olej z awokado + olej rozmarynowy, czyli idealny duet dla włosów

Olejek rozmarynowy ma bardzo dobry wpływ na włosy – przyspiesza ich wzrost, hamuje wypadanie, pielęgnuje skórę głowy. Stosowany solo może jednak podrażniać, dlatego warto znaleźć mu parę. Idealnie do tego nadaje się olej z awokado Nanoil – bogaty w witaminy, minerały i cenne kwasy tłuszczowe. Co wyjdzie z takiego połączenia?

Sposób na skuteczną pielęgnację to połączenie właściwości różnych składników tak, aby z każdego z nich wyciągnąć, jak najwięcej korzyści. Na tym pomyśle bazuje połączenie oleju rozmarynowego z olejem awokado.

OLEJ ROZMARYNOWY to typowy olejek eteryczny, którego nie wytłacza się, ale uzyskuje w procesie destylacji z zielonych części rośliny. Jest przez to uboższy w składniki odżywcze i bardziej drażniący dla skóry.

OLEJ Z AWOKADO jest z kolei skarbnicą witamin. Nazywa się go olejem z siedmiu witamin, ale oprócz nich zawiera też bardzo duże ilości minerałów, fitosteroli i kwasów tłuszczowych. Oczywiście tylko, jeśli jest tłoczony na zimno, nierafinowany i pozyskiwany z odpowiednich źródeł.

Doskonały olejek z awokado do stosowania solo lub tworzenia mieszanek z olejami eterycznymi to Nanoil Avocado Oil do kupienia na www.nanoil.pl.

Jakie właściwości w pielęgnacji włosów mają olejki: z awokado i rozmarynowy?

Połączenie właściwości olejku rozmarynowego i olejku z awokado to prawdziwy miszmasz zdrowia dla włosów.

Olejek rozmarynowy:

 • stymuluje cebulki do pracy i przyspiesza wzrost włosów,
 • ma działanie łagodzące objawy łupieżu i świądu,
 • wzmacnia włosy, zapobiegając ich nadmiernej utracie.

Olej z awokado:

 • rewitalizuje cebulki oraz włosy na całej długości,
 • dostarcza  składniki niezbędne do wzrostu,
 • dba o utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia,
 • zapewnia ochronę przed słońcem i temperaturą,
 • nadaje pasmom miękkość, blask i gładkość.

Olej z awokado Nanoil

Olej z awokado Nanoil, czyli najlepszy do stosowania solo i w mieszankach

Nie każdy olej z awokado jest tak samo bogaty w składniki odżywcze. Wszystko zależy od tego, skąd jest pozyskiwany, czy jest wytłaczany na zimno, czy jest poddawany rafinacji, czy ma jakieś dodatki.

Najlepszy olejek awokado to ten z serii Nanoil, ponieważ:

 • jest tłoczony na zimno i nierafinowany,
 • ma skład wolny od parabenów i sztucznych dodatków,
 • zawiera 100% certyfikowanego oleju z miąższu awokado.

Olejek z awokado Nanoil ma konsystencję płynnego oleju, bardzo delikatny kolor i jest praktycznie bezzapachowy. To wszystko sprawia, że przyjemnie się go stosuje, nie zapycha skóry, nie obciąża włosów i nie przetłuszcza. Wchłania się już kilka sekund po nałożeniu, działając od środka.

Co ważne, kupując jedno opakowanie oleju z awokado Nanoil o pojemności 50 ml, zapewniamy sobie kurację na kilka miesięcy. Do stosowania na włosy, ale również na całe ciało i twarz.

Jak połączyć olej z awokado z olejem rozmarynowym?

To bardzo proste! Wystarczy, że przygotujesz porcję oleju z awokado Nanoil, której potrzebujesz do jednorazowej aplikacji na włosy, a następnie dodasz do niej kilka kropli oleju rozmarynowego. Taką mieszankę możesz wcierać w skórę głowy i nakładać na włosy. Olej z awokado możesz zastosować też jako bazę do stworzenia maski na włosy, w której znajdzie się olej rozmarynowy, ale również inne składniki np. bogate w proteiny jajko.

Pomysłów na zastosowanie oleju z awokado Nanoil jest wiele. Nie musisz ograniczać się do łączenia go tylko z jednym olejkiem eterycznym.